Czytelnia dla Dorosłych, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji przygotowaliśmy wystawę książek poświęconych tej tematyce.

MBP w Lubaczowie zaprasza do obejrzenia wirtualnej ekspozycji książek „Żołnierze Wyklęci. Podziemie niepodległościowe 1944–1963”. Wystawa została przygotowana w związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, święta tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła władza komunistyczna i nie złożyli broni. Wielu z nich zapłaciło za to najwyższą cenę.

Na ekspozycję składają się publikacje opisujące historię działalności podziemia niepodległościowego w Polsce w latach 1944-1963. Przedstawiają one poszczególne oddziały partyzanckie, dowódców oraz żołnierzy zaangażowanych w walkę z reżimem komunistycznym i okupantem sowieckim po II wojnie światowej, pokazują represje, jakie były stosowane wobec nich. Zawierają także archiwalne ilustracje, zdjęcia i dokumenty.

Wszystkie prezentowane książki znajdują się w zbiorach biblioteki (w Wypożyczalni i Czytelni dla Dorosłych)

Zapraszamy!