Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie zaprasza młodzież szkół średnich i szkół podstawowych (klasy 7-8) z terenu powiatu lubaczowskiego do udziału w XXVI edycji konkursu „Wiem wszystko o mojej miejscowości”. Celem konkursu jest kształtowanie wrażliwości artystycznej wśród czytelników, pobudzanie wyobraźni młodzieży, podjęcie próby samodzielnej twórczości historycznej, plastycznej oraz fotograficznej, kształtowanie więzi z miejscem zamieszkania oraz zainteresowanie historią i dniem dzisiejszym najbliższej okolicy.

Na prace z kompletem dokumentów czekamy do 31 października 2023 r. O dokładnym terminie i sposobie odbioru nagród poinformujemy na naszej stronie internetowej. Dyrektorzy szkół zostaną także zawiadomieni listownie, telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej.

W tym roku jurorzy szczególną uwagę zwrócą na prace dotyczące następujących tematów:

1. Wydarzenia związane z przebiegiem powstania styczniowego na terenie powiatu lubaczowskiego, w związku ze 160. rocznicą jego wybuchu.

2. Zebranie materiałów dotyczących „Sprawiedliwych Ziemi Lubaczowskiej”, w związku z ogłoszeniem roku 2023 Rokiem Rodziny Ulmów na Podkarpaciu.

3. Zebranie materiałów dotyczących likwidacji getta w Lubaczowie, w związku z 80. rocznicą jego likwidacji.

Wszystkich zainteresowanych konkursem informujemy, że wiele publikacji dotyczących tematyki konkursu znaleźć można w zbiorach naszej biblioteki.

Serdecznie zapraszamy.

Regulamin XXVI edycji konkursu „Wiem wszystko o mojej miejscowości 2023”
Załącznik nr 1 do regulaminu
Załącznik nr 2 do regulaminu
Załącznik nr 3 do regulaminu

Propozycje tematów na XXVI edycję konkursu „Wiem wszystko o mojej miejscowości” 2023

Konkurs organizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich.