Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie w imieniu organizatorów XXI Narodowego Polskiego Festiwalu Pieśni, Piosenki i Poezji Patriotycznej „Bogu i Ojczyźnie” zaprasza na wieczór poezji poświęcony twórczości Barbary Mazurkiewicz.

Barbara Mazurkiewicz urodziła się 5 lipca 1954 r. w Lubaczowie. Poetka, prozaik, felietonistka, fotograf, koordynator kultury i wydawca. Redaktor naczelna Dziennika Literackiego „E-Literaci”. Mieszkała w Lubaczowie. Z wykształcenia była technikiem gastronomii. Córka porucznika Ludowego Wojska Polskiego – bojownika z II wojny światowej. Właścicielka i założycielka Dziennika Literackiego E-literaci.

Opracowała ponad 60 tytułów książek poetyckich, prozatorskich i antologii poetyckich, w tym znaczną liczbę debiutów książkowych. Działaczka społeczna. Udzielała się charytatywnie. Organizowała wystawy i wernisaże swoich prac. Wydała kilka tomików poezji, publikowała także w licznych antologiach, m.in. „Przyprószone wiersze”. Fragmenty jej twórczości tłumaczone są na język angielski, niemiecki i indyjski w USA, Kanadzie, Szwecji, Australii, Niemczech, Anglii i Belgii.

Zmarła 8 września 2021 roku w wieku 67 lat.