Image default
Oddział dla Dzieci Warsztaty

Warsztaty – Bawmy się razem z Pippi!

W dniach 5 i 10 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w naszej bibliotece odbyły się warsztaty pt. „Bawmy się razem z Pippi!”. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie. 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci ustanowiony został w celu promowania literatury dziecięcej oraz wzbudzenia w dzieciach miłości do słowa pisanego. Jak więc zachęcić dziecko do czytania i sprawić, że z wiekiem samo chętnie zagłębi się w świat książek? Odpowiedź jest prosta – wybrać książki,  przy których nie sposób się nudzić. My wybraliśmy „Pippi Pończoszankę”, bez wątpienia najsłynniejszej i najbardziej cenionej autorki literatury dziecięcej – Astrid Lindgren.

Uczniowie, biorąc udział w zabawnych konkurencjach, poznali niezwykłą dziewczynkę promującą niezależność i wiarę we własne siły. Bohaterka zaraziła ich swoją radością, bujną wyobraźnią i odwagą.

Układanie puzzli na czas, tworzenie portretu Pippi, chodzenie w nietypowy sposób, skojarzenia do wylosowanej litery, a nawet quiz dotyczący twórczości Astrid Lindgren, wszystkie te zmagania przekonały największych „książkosceptyków”, że książka to najlepszy przyjaciel człowieka, który może niejednego nauczyć.

Życzymy Wam miłego czytania, miło spędzonego czasu oraz solidnej porcji uśmiechu i radości!

Powiązane:

Skip to content