Czytelnia dla Dorosłych Konkursy Minione wydarzenia

Konkurs literacko-fotograficzny „Moja Roztoczańska Wolność” – przedłużono termin!

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie zaprasza do udziału w konkursie „Moja Roztoczańska Wolność” realizowanego w ramach projektu „Moja Roztoczańska Niepodległa”. Wziąć w nim mogą udział dorośli, dzieci i młodzież z powiatu lubaczowskiego.

Konkurs podzielony został na dwie kategorie – literacką i fotograficzną. Polega on na przygotowaniu pracy, która swoją tematyką nawiązywać będzie do spraw patriotycznych lub niepodległościowych. Organizacja i realizacja konkursu odbywać się będzie od marca do maja 2022 roku. Do rywalizacji mogą przystąpić wszystkie chętne osoby związane z powiatem lubaczowskim poprzez miejsce zamieszkania, naukę lub pracę, które tematykę niepodległościową wykorzystają w swojej twórczości artystycznej. Zgłaszać się mogą dorośli, dzieci i młodzież.

Konkurs pozwoli uczestnikom skonfrontować własne umiejętności artystyczne i literackie z innymi osobami. Rywalizacja ma także stanowić inspirację do poszukiwań artystycznych i repertuarowych, a także być wyrazem patriotyzmu uczestników, którzy poprzez dbałość o swój rozwój artystyczny i intelektualny będą mieli okazję nie tylko budować szacunek, więzi i współodpowiedzialność za polskie dziedzictwo kulturowe, ale również będą wzmacniać w świadomości mieszkańców powiatu lubaczowskiego wartość, potrzebę utrwalania i ochrony regionu.

Prace oceniać będą dwie komisje konkursowe (literacka i fotograficzna). Organizator planuje podsumowanie konkursów w formie wernisażu wystawy prac fotograficznych połączonego z wieczorem poezji. Zostanie także przygotowany i wydrukowany katalog do wystawy, który będzie rozdawany podczas wydarzeń związanych z projektem.

Prace wraz z dokumentacją należy dostarczyć do biblioteki do 15 kwietnia 2022 r. Zasady konkursu omawia zamieszczony poniżej regulamin.

Regulamin konkursu „Moja Roztoczańska Wolność”
Załącznik 1 do konkursu „Moja Roztoczańska Wolność” – karta zgłoszenia (OSOBY NIEPEŁNOLETNIE)
Załącznik 2 do konkursu „Moja Roztoczańska Wolność” – karta zgłoszenia (OSOBY PEŁNOLETNIE)

UWAGA! Termin składania prac przedłużono do 27 kwietnia 2022 roku!

Konkurs dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja Niepodległość po polsku.