Image default
Aktualności Minione wydarzenia

Bieg Orląt – II Lubaczowski Bieg Ku Pamięci Obrońców Lwowa

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Lubaczowskim Biegu Ku Pamięci Orląt Lwowskich – Biegu Orląt. Wydarzenie odbędzie się 16 czerwca 2023 roku w lesie Niwki w Lubaczowie, rozpoczynając się o godzinie 9:00. Celem biegu jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej, promowanie patriotyzmu oraz uświadomienie młodzieży znaczenia walki młodych ludzi ze Lwowa o wolność, niepodległość, honor i godność.

Organizatorem biegu jest Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział Lubaczów we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubaczowie, Miastem Lubaczów oraz Gminą Lubaczów. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Burmistrza Miasta Lubaczowa

Bieg Orląt odbędzie się na dystansie 1421 metrów, a start planowany jest na godzinę 9:30. Po zakończeniu biegu, przy pomniku pomordowanych mieszkańców Lubaczowa w lesie Niwki, odbędzie się uroczysty apel pamięci, podczas którego zostaną wręczone pamiątkowe dyplomy wszystkim uczestnikom. W przypadku złych warunków atmosferycznych, bieg zostanie przełożony na inny termin, o którym uczestnicy zostaną poinformowani.

Warunkiem uczestnictwa w Biegu Orląt jest wiek 9 lat (najmłodszy obrońca Lwowa, Janek Kukawski, miał zaledwie tyle lat), a udział wymaga pisemnej zgody rodzica lub opiekuna prawnego, którą należy dołączyć do formularza zgłoszeniowego. Każdy uczestnik Biegu Orląt otrzyma pamiątkowy dyplom i medal.

Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, który jest hołdem dla bohaterów i symbolem walki o wolność. Wszystkie szczegóły dotyczące zapisów oraz terminu dostarczenia listy uczestników można znaleźć w regulaminie biegu.

Do zobaczenia na starcie!
Bieg Orląt 2023 – regulamin biegu i zgoda opiekuna

Powiązane:

Skip to content