Image default
Aktualności

Młodzi dla Młodych – zajęcia edukacyjne poświęcone historii Żołnierzy Wyklętych

W piątek (1 marca 2024 r.) w naszej bibliotece odbyły się zajęcia edukacyjne „Młodzi dla Młodych” poświęcone historii Żołnierzy Wyklętych, przygotowane przez młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie, a skierowanie do uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie.

Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym kontekstu historycznego uczestnicy zajęć mieli możliwość zapoznania się z różnorodnymi materiałami dotyczącymi tego tematu i wykorzystania ich do skonstruowania plakatów poświęconych konkretnym bohaterom. Dzięki temu zdobyli wiedzę o działalności podziemia antykomunistycznego po zakończeniu II wojny światowej oraz o losach żołnierzy, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski. Dowiedzieli się o trudnych warunkach, w jakich funkcjonowali, a także o brutalnych represjach ze strony władz sowieckich i komunistycznych.

Zajęcia te były nie tylko źródłem wiedzy, ale także okazją do refleksji nad heroizmem i poświęceniem Żołnierzy Wyklętych oraz do docenienia ich walki o niepodległość Polski, a także inspiracją do dalszego poznawania historii naszego kraju oraz do pielęgnowania pamięci o bohaterach, którzy za Ojczyznę oddali swoje życie.

Dziękujemy serdecznie za poświęcenie swojego czasu i energii na przygotowanie interesujących zajęć edukacyjnych nauczycielom – Pani Monice Garbacz, Panu Adamowi Swatkowi, a także uczniom LO – Kindze Malik, Ewelinie Wnuk, Aleksandrze Kubali, Gabrieli Lis, Julii Maksymiec, Michałowi Bębnikowi, Wiktorowi Marcickiemu i Maciejowi Mykluszowi.

Powiązane:

Skip to content