Image default
Oddział dla Dzieci

„Moje wyprawy motocyklowe” – spotkanie z Pawłem Głazem

W ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w czwartek 9 maja w Oddziale dla Dzieci odbyło się spotkanie z Pawłem Głazem – podróżnikiem, pasjonatem turystyki motocyklowej oraz doświadczonym samorządowcem.

Czy warto podróżować? Czym podróżować? Co dają nam podróże? Czy wyjechać daleko, a może warto odkrywać miejsca położone w bliskiej okolicy? Lepsza jest wyprawa w pojedynkę czy w grupie? Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować? Czy do podróży trzeba odpowiednio się przygotować? Odpowiedzi na te (i wiele innych) pytań oraz zapewnienie, że warto podróżować i aktywnie spędzać czas uzyskali uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Baszni Dolnej.

Paweł Głaz podczas spotkania podzielił się doświadczeniami zebranymi w trakcie wyjazdów zagranicznych. Opowiadał o trasach opisanych w przewodniku „Motocyklem po Europie. 20 tras od Bałtyku po Adriatyk”. Te fascynujące opowieści o wyprawach motocyklowych, m.in. do krainy Wikingów, pokaz zdjęć i filmu z wypraw,  przymierzanie kasku, kurtki i ochraniaczy prawdziwego motocyklisty, możliwość obejrzenie z bliska motocykla obudziły w dzieciach ciekawość i zachęciły do podróżowania, zwiedzania i odkrywania różnych zakątków świata. Uczniowie zapałali pragnieniem do dalekich wypraw niekoniecznie motocyklem.

„Podróże są pasją i trzeba umieć odpowiednio je celebrować”

Powiązane:

Skip to content