Zapraszamy na spotkanie autorskie z Katarzyną Stoparczyk, które odbędzie się w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 10 maja o godz. 17:00 w Wypożyczalni dla Dorosłych MBP w Lubaczowie.

Katarzyna Stoparczyk to jedna z najbardziej cenionych polskich dziennikarek, autorka książek oraz reżyserka spektakli teatralnych. Zdobyła uznanie wśród słuchaczy Polskiego Radia, gdzie stworzyła wiele kultowych audycji, m.in. „Dzieci wiedzą lepiej” oraz „Myślidziecka 3/5/7”. Współpracując z Wojciechem Mannem, stworzyła także popularny format telewizyjny pt. „Duże Dzieci”.

Katarzyna Stoparczyk jest również autorką książki pt. „Jak mieć w życiu frajdę”, która powstała na bazie jej autorskiej audycji. Ponadto wydała dwie książki dla dzieci oraz kilkanaście płyt z zapisem ścieżek dźwiękowych autorskich spektakli teatralnych.

Jest zaangażowana w działalność charytatywną, pełniąc funkcję Ambasadorki Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom oraz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Jest kuratorką sceny dziecięcej i młodzieżowej Festiwalu Stolica Języka Polskiego, a także jurorką Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Twórczyni „Małej Kapituły”, dzięki której dzieci mają głos w wyborze książki roku w Konkursie „Świat Przyjazny Dziecku” Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

„Dajcie nam głos!! Kasia Stoparczyk i dzieci”, tak brzmi tytuł nowego projektu Katarzyny Stoparczyk, w którym oddaje głos dzieciom. A one? Mocnym głosem, w zbuntowanej prawdzie mówiĄ nam dorosłym co je boli, co możemy jeszcze w naszych poszarpanych relacjach naprawić. I to jest szansa w czasach permanentnego kryzysu. Dla nas wszystkich. Ale będzie także lekko. wzruszająco i przyjemnie. A to za sprawą książki Pani Kasi, która rozmawiała z autorytetami. „Jak mieć w życiu frajdę”, to opowieść o ludzkich słabościach, ludzkiej sile i chęci życia pomimo wszystko.

Katarzyna Stoparczyk jest również wykładowczynią Uniwersytetu Dzieci oraz członkinią Prezydium Kapituły Nagrody im. Janusza Korczaka w Polsce. Za swoją pracę została uhonorowana wieloma nagrodami, w tym Nagrodą Safony za odwagę pomagania dzieciom i propagowania mądrości dzieci oraz statuetkami Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom. Otrzymała również Odznakę Honorową Rzecznika Praw Dziecka za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka, tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej za audycję „Zagadkowa niedziela”, jak również prestiżowy tytuł Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi.

Serdecznie zapraszamy!