Image default
Czytelnia dla Dorosłych

Spotkanie autorskie z Katarzyną Węglicką

W środę 6 września 2023 r. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Węglicką pt. „Świat, który nie zginie” poświęcone opowieściom o odkrywaniu piękna i historii Kresów Rzeczypospolitej

Wilno, Prypeć, Żmudź, Wołyń, Krzemieniec, Lwów, Kołomyja, Zaporoże to tylko niektóre miejsca, które w czasie wczorajszego spotkania autorskiego mogli „odwiedzić” jego uczestnicy. Autorka oczarowała nas swoją bogatą wiedzą i zamiłowaniem do podróży śladami Mickiewicza, Krasińskiego, Malczewskiego czy Miłosza. Odbyliśmy sentymentalną podróż po Podolu, Nowogródczyźnie, pełnym czaru Polesiu, gdzie jeszcze dzisiaj można wziąć udział w obrzędzie „dziadów”. W trakcie spotkania Pani Katarzyna snuła opowieść o poszukiwaniu pamiątek przeszłości, pięknych krajobrazów, a także ciekawych ludzi. Te gawędy o miejscach i ludziach autorka wzbogaciła pokazem fotografii ukazujących zapomniane zabytki i sylwetki osób kultywujących tradycje polskości.

Katarzyna Węglicka piękno Kresów utrwala nie tylko na zdjęciach, ale również za pomocą pióra w postaci bogato ilustrowanych książek m.in. „Ukraińskie fascynacje”, „Opowieści kresowe”, „Sekrety Wilna”, „Wschodnie ścieżki”, które cieszą się dużym zainteresowaniem czytelników. Można je było nabyć po zakończeniu wczorajszego spotkania.

Powiązane:

Skip to content