Image default
Czytelnia dla Dorosłych

„Młodzi dla Młodych – Szlakiem architektury drewnianej”

W środę 15 maja 2024 r. w naszej Bibliotece odbyły się warsztaty historyczno-plastyczne przygotowane i prowadzone przez młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie dla przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 1. Podczas zajęć dzieci rysowały i malowały cerkwie znajdujące się na terenie powiatu lubaczowskiego. Ich prace posłużyły dla stworzenia wystawy plenerowej.

Warsztaty historyczno-plastyczne zorganizowane przez młodzież dla przedszkolaków odbyły się pod hasłem „Młodzi dla Młodych – Szlakiem architektury drewnianej”. Wydarzenie miało na celu przybliżenie najmłodszym historii i kultury regionu poprzez twórcze działania.

Podczas warsztatów dzieci malowały cerkwie – charakterystyczne budowle drewniane występujące w naszym regionie. Młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem wykorzystywali kredki, markery, farby i pędzle, tworząc barwne i kreatywne prace. Wcześniej mieli możliwość zobaczenia prezentacji ukazującej fotografie cerkwi oraz omawiającej ich krótką historią.

Po zakończeniu zajęć dzieci swoje prace umieściły na tablicach, w ten sposób powstała wystawa, która będzie prezentowana przed budynkiem biblioteki do końca maja br. Dzięki temu wszyscy odwiedzający placówkę będą podziwiać twórcze zdolności dzieci i poznawać ich artystyczne postrzeganie cerkiewnej architektury drewnianej.

Wydarzenie z cyklu Młodzi dla Młodych – „Szlakiem architektury drewnianej” było piękną okazją do kreatywnej współpracy. Warsztaty zostały pozytywnie odebrane zarówno przez młodzieży, jak i przedszkolaków. Atmosfera była pełna radości i zaangażowania, a wszyscy uczestnicy mieli okazję spędzić razem twórczy czas, dzieląc się swoimi pasjami i inspiracjami. Zajęcia te są doskonałym przykładem jak zaangażowanie młodych ludzi może przyczynić się do kreowania inspirujących wydarzeń edukacyjnych dla najmłodszych.

Powiązane:

Skip to content