Image default
Aktualności Konkursy Minione wydarzenia

V Międzyszkolny Turniej Wiedzy Leśnej „Leśne Potyczki” – zgłoś swoją drużynę już teraz!

Rozpoczynamy rejestrację drużyn do wyjątkowego wydarzenia organizowanego przez Nadleśnictwo Lubaczów i naszą Bibliotekę – V Międzyszkolny Turniej Wiedzy Leśnej „Leśne Potyczki”! Jeśli jesteś uczniem klasy VI-VIII szkoły podstawowej z powiatu lubaczowskiego masz doskonałą okazję, aby zaprezentować swoją wiedzę na temat lasów i przyrody, a także wygrać atrakcyjne nagrody!

Zainteresowane szkoły mają czas do 12 czerwca 2023 r., aby zgłosić swoje drużyny. Wystarczy wysłać formularz zgłoszenia pocztą elektroniczną na adres: katarzyna.marko@krosno.lasy.gov.pl. Formularz zgłoszenia znajduje się w załącznikach poniżej.

V Międzyszkolny Turniej Wiedzy Leśnej „Leśne Potyczki” odbędzie się we drugiej połowie września 2023 r. i będzie okazją do rywalizacji między drużynami o tytuł Mistrza Wiedzy Leśnej. Po zakończeniu rejestracji drużyn zostaną przekazane szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu i konkurencji.

Każda zgłaszająca szkoła powinna wyznaczyć trzyosobową drużynę, która będzie reprezentować ich placówkę. Skład drużyny powinien obejmować uczniów z klas VI, VII i VIII (uczniowie, którzy we wrześniu 2023 r. będą uczęszczać do tych klas). W trakcie turnieju drużyny będą testowane w zakresie rozpoznawania leśnych gatunków drzew, krzewów, szyszek, grzybów, zwierząt oraz ich śladów i tropów. Dodatkowo, będą musiały odpowiedzieć na pytania i rozwiązać zagadki związane z wiedzą leśną.

Nie tylko zwycięzcy otrzymają wspaniałe nagrody! Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymają dyplomy oraz upominki, które podkreślą ich zaangażowanie i wiedzę. Co więcej, szkoła, której drużyna zdobędzie tytuł mistrza, otrzyma nagrodę finansową w wysokości 800 zł.

Jeśli jesteś gotowy podjąć wyzwanie i chcesz sprawdzić swoją wiedzę leśną, nie czekaj! Zgłoś swoją drużynę już dziś i dołącz do rywalizacji w V Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy Leśnej „Leśne Potyczki”!

Regulamin – V Międzyszkolny Turniej Wiedzy Leśnej 2023
Zał. nr 1 – formularz zgłoszenia
Zał. nr 2 – zgoda na przatwarzanie danych
Zał. nr 3 – klauzula informacyjna

Powiązane:

Skip to content