Image default

W poniedziałek (8 lipca 2024) zakończyliśmy kolejny cykl zajęć z języka polskiego skierowanych do dorosłych osób z Ukrainy. Uczestnicy uczyli się w naszej bibliotece od września 2023 r. raz w tygodniu w kilkuosobowych grupach. Zajęcia prowadziła pani Maria Stachów-Mozol, nauczyciel/specjalista nauczania języka polskiego jako obcego.

Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję pogłębić swoją wiedzę z zakresu gramatyki, słownictwa i poprawnej pisowni. Ćwiczenia praktyczne oraz rozmowy w języku polskim pozwoliły im na poprawę umiejętności komunikacyjnych. Dodatkowo, kurs umożliwił lepsze zrozumienie kultury i zwyczajów polskich. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników oraz opiece kompetentnego nauczyciela, kurs okazał się dużym sukcesem. Uczestnicy byli bardzo ambitni i pracowici. Zrealizowali duże postępy w nauce, co z pewnością wynika z przebywania w środowisku polskojęzycznym i zaowocuje dalszym rozwijaniem ich umiejętności językowych.

Kończąc spotkanie Katarzyna Pelc-Antonik, dyrektor MBP wyraziła nadzieję na to, że wkrótce wróci do Ukrainy pokój i bezpieczeństwo. Życzyła uczestnikom zajęć, aby wojna przeminęła szybko i wszyscy obywatele Ukrainy mogli wrócić do normalnego, spokojnego życia, by nadchodzące dni przyniosły tylko dobre wieści i pozytywne zmiany.

Powiązane:

Skip to content