Image default
Oddział dla Dzieci

Spektakl teatralny „Pan Twardowski” oraz podsumowanie konkursu „Najlepszy Czytelnik 2023”

Trwa XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji w piątek (10 maja) aktorzy Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa zaprezentowali spektakl pt. „Pan Twardowski” uczniom lubaczowskich szkół podstawowych.

Przedstawione w humorystyczny sposób perypetie legendarnego szlachcica Jana Twardowskiego, któremu zamarzyło się, że znajdzie lek na nieśmiertelność, zachwyciły młodych czytelników i zagwarantowały dobrą zabawę. Aktorom udało się zaangażować młodą publiczność do bezpośredniego uczestnictwa w spektaklu. Chętni widzowie mogli przez chwilę poczuć się aktorami, a nawet zatańczyć krakowiaka z samym panem Twardowskim. Z pewnością nikt się nie nudził.

Drugim punktem spotkania było uroczyste wręczenie nagród i dyplomów osobom, które wypożyczyły i przeczytały w 2023 roku najwięcej książek.

Najlepszymi Czytelnikami Oddziału dla Dzieci 2023 roku są:

  • w kategorii wiekowej od 1-6 roku życia:
    Franciszek Świstowicz, Kinga Konopka,  Antonina Szczygieł,
  • w kategorii wiekowej od 7-10 roku życia:
    Karolina Sopel, Karolina Świstowicz, Zuzanna Szawara,
  • w kategorii wiekowej od 11-16 roku życia:
    Ignacy Świstowicz, Kamil Bernacki, Amelia Konopka.

Serdecznie dziękujemy aktorom Studia Teatralnego KRAK-ART za wspaniały spektakl, publiczności za wspólnie spędzony czas, wszystkim nagrodzonym gratulujemy, a tych którzy kochają książki zapraszamy do biblioteki.

 

Powiązane:

Skip to content