Październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Lubaczowie

Październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Lubaczowie poświęcone było książce „Na Północ. Jak pokochałem Arktykę” Adama Wajraka.

„Na Północ” jest pierwszą częścią arktycznej trylogii, w której dziennikarz i przyrodnik Adam Wajrak zabiera czytelników w osobistą podróż do Arktyki. Wspólnie z autorem wracamy do jego pierwszych polarnych podróży do Estonii i na Spitsbergen. Odkrywamy to, co w Arktyce oprócz lodu najważniejsze, ciągle jeszcze dziką florę i faunę. Dzięki ogromnej pasji autora, który regularnie od 1994 roku odwiedza Arktykę, poznajemy świat, którego dziś już nie ma. Dopełnieniem opisywanych podróży są archiwalne fotografie przyrodnika. Czytelnik nie tylko odkrywa różne oblicza dzikiej Północy, ale także staje się uczestnikiem wielu przygód.

„Na Północ” jest także przestrogą przed tym, co dla dzikiego świata północy najgorsze- niszczycielskim działaniem człowieka.

Adam Wajrak mieszka w Teremiskach w Puszczy Białowieskiej. Jest autorem wielu książek, w tym również dla dzieci. Naszą Bibliotekę odwiedził w 2016 roku.