Image default
Aktualności Minione wydarzenia

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Z radością informujemy, że w dniach 8-12 maja w naszej Bibliotece odbędzie się XX edycja ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek organizowanej od 2004 przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczne hasło brzmi: „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!” i zostało wybrane przez Jolantę Poważyńską z Koła SBP w Wałbrzychu. W tym roku skupiamy się na społecznym charakterze biblioteki, która jest miejscem, gdzie każda osoba i cała społeczność mogą znaleźć coś dla siebie.

Hasło tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek idealnie oddaje charakter bibliotek jako instytucji, która gromadzi i służy społeczności. Jego autorka, zwraca uwagę na to, że biblioteka jest miejscem, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie – od naukowych źródeł po fantazyjne światy z książek czy gier. Biblioteka jest także miejscem, w którym społeczność może się spotkać, wymienić poglądy, a także zainspirować do działań na rzecz lokalnej społeczności. Właśnie dlatego każda edycja Tygodnia Bibliotek ma tak duże znaczenie.

Nasza Biblioteka od lat pełni ważną rolę w życiu społeczności Lubaczowa i okolic. Dzięki różnorodnej ofercie kulturalnej i edukacyjnej, nasze działania przyciągają zarówno najmłodszych, jak i dorosłych mieszkańców miasta, a Tydzień Bibliotek to doskonała okazja, by w sposób szczególny podkreślić wagę społecznej roli, jaką pełni nasza instytucja w życiu mieszkańców Lubaczowa.

Dlatego pragniemy zaprosić wszystkich Czytelników oraz przyjaciół naszej instytucji na wiele ciekawych wydarzeń, które odbędą się podczas trwania Tygodnia Bibliotek. Już 8 maja (poniedziałek) o godzinie 18:00 rozpoczniemy spotkanie z Elżbietą Ficowską, najmłodszym dzieckiem wyniesionym przez Irenę Sendlerową z warszawskiego getta. W związku z Rokiem Pamięci Bohaterów i Bohaterek Getta Warszawskiego, uchwalonym jednogłośnie przez Senat RP w 2022 roku, organizacja takiego spotkania z pewnością pomoże w utrwaleniu historii Zagłady wśród młodszych pokoleń, a także podkreśli znaczenie i heroiczne czyny ludzi, którzy poświęcili swoje życie, aby pomóc innym w czasie wojny. Elżbieta Ficowska jest autorką książek i słuchowisk dla dzieci. Spotkanie poprowadzi Cezary Harasimowicz. Wstęp wolny.

W kolejnych dniach, 9 maja (wtorek) o godzinie 9:00 odbędzie się spotkanie z Elżbietą Ficowską dla młodzieży klas ósmych szkół podstawowych i młodzieży szkół średnich. Tego samego dnia, o godzinie 11:00, zapraszamy dzieci klasy IV i V na spotkanie autorskie z Cezarym Harasimowiczem, autorem, dramaturgiem i pisarzem, autorem książek dla dzieci, m.in. „Mirabelki”. Na obydwa te spotkania wymagana jest wcześniejsza rezerwacja w Oddziale dla Dzieci i Czytelni dla Dorosłych

Kolejnego dnia, 10 maja (środa) o godzinie 17:00, będzie miało miejsce spotkanie autorskie z Katarzyną Stoparczyk dziennikarką, autorką książek i reżyserką spektakli teatralnych. Z pewnością wielu z Was kojarzy Jej kultową radiową audycję „Dzieci wiedzą lepiej”. Wstęp wolny.

11 maja (czwartek) o godzinie 10:00, serdecznie zapraszamy na uroczyste podsumowanie konkursu „Las z mojej książki”, które odbędzie się w siedzibie Nadleśnictwa Lubaczów, która mieści się na ulicy Juliusza Słowackiego 20 w Lubaczowie.

Tydzień Bibliotek zakończymy 12 maja (piątek) o godzinie 10:00, spotkaniem z Beatą Krawiec, dziennikarką, specjalistą do spraw promocji i reklamy Księgarni NOVA, a także pisarką. Na spotkanie wymagana jest wcześniejsza rezerwacja

Przypominamy, że podczas wszystkich spotkań autorskich będzie możliwość zakupu książek autorów.

Cieszmy się razem i wspólnie świętujmy podczas tegorocznego Tygodnia Bibliotek!

Serdecznie dziękujemy sponsorom tegorocznego wydarzenia:
– Nadleśnictwo Lubaczów, Lasy Państwowe
– Master Stanisław Cygan
– Agro-Mal Tadeusz Pokrywka Spółka Jawna
– Biuro Rachunkowe „Anna” Anna Kot
– „Gracja” Lucyna Gancarz
– Klima-Tech-Serwis Leszek Żukowicz
– Mar-Stan Skład Budowlany Mariusz Żmij
– Licencjonowane Biuro Rachunkowe „CERTUS” Irena Wojtuch

Powiązane:

Skip to content