Image default
Aktualności

Kresowych wspomnień czar…

12 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie po raz kolejny zorganizowane zostało spotkanie z Kresowiakami oraz potomkami osób urodzonych na Kresach.

Było wiele emocji, wzruszeń i wspomnień, które powoli zaciera czas. Jednak dzięki zaangażowaniu członków TMLiKPW o. Lubaczów oraz pracowników MBP w Lubaczowie wiele z nich udało się ocalić od zapomnienia, wydobyć z tych zakamarków duszy, które wydawałoby się, że dawno już zostały uporządkowane i zamknięte.

Uroczysty wernisaż wystawy „Kresowe wspomnienia, cz. 2” stał się pretekstem do powrotu w przeszłość, bolesną, a jednocześnie piękną, sentymentalną, w której oprócz trudnych wspomnień są także cudowne lata dzieciństwa i młodości. Kolejni mieszkańcy naszego powiatu podzielili się swoimi najskrytszymi wspomnieniami, pamiątkami rodzinnymi, otworzyli swoje serca, aby następnym pokoleniom przypominać, że oni urodzili się w Polsce, na Kresach. Do wystawy został wydany także katalog, w którym autorzy szerzej opisują losy poszczególnych rodzin.

Wernisaż wystawy „Kresowe wspomnienia, cz.2” jest częścią projektu „Dziedzictwo Kresów” realizowanego przez TMLiKPW o. Lubaczów w ramach zadania z zakresu kultury i dofinansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Powiązane:

Skip to content