Image default

Pierwsze w tym roku lutowe spotkanie Klubu DKK poświęcone było książce „Nasze zaginione serca” autorstwa Celeste Ng.

Celeste Ng amerykańska pisarka o chińskich korzeniach w swojej twórczości porusza uniwersalne tematy dotyczące skomplikowanych relacji międzyludzkich. Szczególną uwagę w swojej twórczości zwraca na kwestie związane z rasizmem. W powieści „Nasze zaginione serca” również skupia się na najbardziej podstawowych i najważniejszych zależnościach zachodzących w rodzinie. Ukazuje piękną i trudną relację rodzic-dziecko, na tle niełatwych czasów kryzysu gospodarczego i społecznego w Stanach Zjednoczonych. W kraju, w którym dochodzi do aktów rasizmu i prześladowań, przychodzi dorastać dwunastoletniemu Birdowi, który za wszelką cenę chce się dowiedzieć, co stało się z jego zaginioną matką.

„Nasze zaginione serca” to powieść poruszająca i skłaniająca do refleksji. Niestety wiele z wątków zawartych w książce jest nadal aktualnych.

Podczas spotkania Panie jak co roku wybrały najlepszą książkę 2023 r. przeczytaną w ramach klubowych spotkań. Tym razem bezkonkurencyjna okazała się książka Grażyny Bochenek „Fredek, Rzeszów, Hollywood. Opowieści o Fredzie Zinnemannie”.

W ramach prezentu na kolejny rok spotkań Klubowiczki otrzymały pamiątkowe zakładki do książek, które przywędrowały do nas, aż z Egiptu.

Powiązane:

Skip to content