Image default

Zapraszamy do obejrzenia wystawy obrazów autorstwa Stefanii Wójcik, która eksponowana będzie w dniach 01-30.04.2023 r. w Czytelni dla Dorosłych naszej Biblioteki.

Stefania Wójcik ukończyła PLSP w Zamościu na profilu konserwacja zabytków, a następnie studia na UMCS w Lublinie gdzie uzyskała dyplom. Od 20 lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Prowadziła zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Pracuje w technice olejnej, akwareli, pasteli oraz próbowała batiku i pisała ikony. Uczestniczy w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach w muzeach i wielu domach w kraju i za granicą.

Sama tak pisze o swojej twórczości:
Człowiek jest nierozerwalnie związany z naturą i przyrodą. Utrwalając sielskie klimaty dotykam naturę, dzieciństwo, urokliwe zakątki ginące pod stopami techniki oraz dawne życie. Urzeczona otaczającym pięknem kwiatów czy pejzaży zatrzymuję je w kadrze płótna. Czerpię ze świata Natury jaki dał nam Stwórca. Natura, piękno i dobro to uniwersalne wartość które splatają się ze sobą. Sztuka powinna być pięknem ale zalewa nas fala współczesnej agresywności, szokowania i krzyku nawet w malarstwie. I choć rozumienie piękna jest subiektywne to wiemy, że polega na zachwycie, harmonii i blasku. Mam jednak świadomość, że blask i uroda Bożych dzieł jest nie do podrobienia ale chociaż namiastkę tego piękna próbuję zatrzymać i utrwalić na szarym płótnie. To ,,coś ‘’ potrafili uchwycić i dlatego inspirują mnie impresjoniści oraz np.; Wyczółkowski i Chełmoński, którzy czuli i podziwiali naturę a to ,co ona do nich mówiła potrafili odczuć i zatrzymać w obrazie. To mnie inspiruje. Obserwuję, że coraz mniej jest urokliwych i dziewiczych zakątków. Niewidzialne w codziennym pośpiechu i roztargnieniu więc niech zapisane w kadrach obrazków cieszą oko widza.

Serdecznie zapraszamy! Możliwość zakupu obrazu na miejscu!

Powiązane:

Skip to content