Aktualności

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział Lubaczów po raz kolejny z dotacją od Marszałka Województwa Podkarpackiego

Miło nam poinformować, że Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział Lubaczów otrzymało dofinansowanie na realizację zadania „Sprawiedliwi Ziemi Lubaczowskiej” w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Podkarpackiego w zakresie kultury w 2023 r.

W ramach zadania zorganizowane zostaną: zewnętrzna wystawa systemowa i wirtualna oraz film poświęcone mieszkańcom powiatu lubaczowskiego, którzy zostali uhonorowani medalem „Sprawiedliwy wśród narodów świata”, ale także tym, którzy takiego odznaczenia nie otrzymali, ale powszechnie wiadomo, że w trudnych czasach wojennych udzielali schronienia ludności narodowości żydowskiej. Realizacja zadania przyczyni się do poznania sylwetek osób i rodzin, którzy narażając życie swoje oraz swoich najbliższych, ratowali ludność narodowości żydowskiej. To tzw. „Ulmowie Ziemi Lubaczowskiej”, cisi bohaterowie tamtych tragicznych czasów, których dzięki zadaniu „Sprawiedliwi Ziemi Lubaczowskiej” będziemy mogli bliżej poznać.

Zachęcamy mieszkańców powiatu lubaczowskiego, potomków Sprawiedliwych Ziemi Lubaczowskiej do współtworzenia wystawy o ich bohaterskich przodkach. Tel. do kontaktu 606 832 319 (Prezes Towarzystwa) 16/ 632 93 50 (MBP w Lubaczowie). Na informacje czekamy do 25.08.2023r.

Wystawie towarzyszyć będzie uroczysty wernisaż oraz projekcja filmu, które zorganizowane zostaną we wrześniu.