Image default

28 marca w Wypożyczalni dla Dorosłych odbył się wieczór poezji Anny Grzywny promujący tomik poezji „Magia słów”.

Poetka urodzona w Leżajsku, absolwentka Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, swoją przygodę z poezją rozpoczęła w dzieciństwie uczestnicząc w różnych konkursach recytatorskich. W 2006 roku debiutowała na łamach „Gazety z Grodziska i okolic”. Należy do Klubu Poetów Podkarpacia „Perły”. W 2012 roku jej wiersz „Drogi” został wyróżniony i opublikowany w albumie wydanym z okazji 100 – lecia Gimnazjum i Liceum im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku, do którego autorka uczęszczała. Jest również laureatką konkursu „Moja Roztoczańska Wolność” organizowanego przez MBP w Lubaczowie w 2022 roku za wiersz „Nigdy nie mów”.

Swoją twórczością dotyka najważniejszych tematów życia tj. miłości, przemijania, wiary, relacji rodzinnych, piękna przyrody, a miłością do poezji zaraża innych. W 2022 roku była inicjatorką założenia w lubaczowskiej bibliotece koła lokalnych poetów, którzy podczas comiesięcznych spotkań wymieniają się doświadczeniami, dyskutując o poezji.

Sama autorka pisze: „Są chwile w życiu, którym pragniemy nadać dźwięk. Ważne, aby nie wstydzić się własnych słów, gdyż są częścią nas. Owe słowa dyktuje nam wewnętrzny głos, ten skryty głęboko w duszy. Każdy ma szansę uwolnić go i pozwolić, by oczarował nas swoją magią”.

Wczorajszy wieczór uświetnił występ artystyczny przygotowany przez Alicję Franus założycielkę zespołu wokalnego „Cztery Pory Roku” z Oleszyc.

Wszystkich czytelników i miłośników poezji zachęcamy do zapoznania się z twórczością Pani Ani.

Powiązane:

Skip to content