Czytelnia dla Dorosłych

Finisaż wystawy zabytkowych radioodbiorników z kolekcji Karola Kunza

W związku ze sporym zainteresowaniem ekspozycją zabytkowych odbiorników z kolekcji Karola Kunza, którą od 13 lutego 2023 można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie, postanowiliśmy zorganizować jej finisaż. Odbył się on 28 lutego (wtorek) o godz. 17:00 w Czytelni dla Dorosłych.

Podczas finisażu można było posłuchać prelekcji właściciela kolekcji, który opowiadał o najciekawszych urządzeniach, prawdziwych perełkach techniki. Poruszał przede wszystkim kwestie techniczne mówiąc o falach radiowych, lampach, tranzystorach, ale również o wzornictwie i roli radia w życiu codziennym. Była to także okazja do wymiany wrażeń i refleksji na temat tej unikatowej kolekcji. Nie zabrakło wspomnień i rozmów z uczestnikami spotkania, których liczne grono stanowili zaprzyjaźnieni z Panem Karolem Kunzem lubaczowscy miłośnicy historii techniki oraz jego byli uczniowie zarażeni pasją do radiofonii retro.

Karol Kunz jest emerytowanym nauczycielem. Przez wiele lat był Kierownikiem Szkoły w Zalesiu oraz pedagogiem, uczył fizyki i chemii w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie. Przez ponad dwadzieścia lat był dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka. Kolekcjonuje zabytkowe radioodbiorniki i odtwarzacze płyt. Jest także regionalistą.