Image default
Czytelnia dla Dorosłych

Szkolenie „Konflikty, ich przyczyny i sposoby zarządzania” w ramach projektu „Bardzo Młoda Kultura”

W czwartek 16 maja 2024 w MBP w Lubaczowie odbyły się warsztaty w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura”, który jest realizowany przez Centrum Kulturalne w Przemyślu.

 

Ten dotacyjny, trzyletni program Narodowego Centrum Kultury wspiera osoby i instytucje, które zajmują się animacją i edukacją w celu zachęcania młodzieży do różnorodnych działań związanych z kulturą. Centrum Kulturalne w Przemyślu pełni rolę wyłonionego w konkursie operatora w województwie podkarpackim, zaś wybrane instytucje kultury, w tym MBP w Lubaczowie są placówkami, w których odbywają się warsztaty i szkolenia skierowane do uczestników i odbiorców projektu.

W naszej Bibliotece poruszano zagadnienia dotyczące tematu „Konflikty, ich przyczyny i sposoby zarządzania”. Uczestnicy mogli poznać i lepiej zrozumieć dynamikę konfliktów oraz nauczyć się skutecznych strategii ich rozwiązywania. Prowadząca zajęcia Stanisława Retmaniak ukazała główne przyczyny konfliktów, takie jak różnice w wartościach, interesach i celach, rywalizacja czy osobowości konfliktowe. Uczyła jak rozpoznawać sygnały konfliktu na wczesnym etapie i jak skutecznie na nie reagować. Omówiła diagnozowanie i pracę z konfliktem w partnerstwie lokalnym, źródła powstawania konfliktów, główne ich obszary.

W rezultacie, uczestnicy szkolenia będą lepiej przygotowani do radzenia sobie z konfliktami, co przyczyni się do poprawy atmosfery i efektywności pracy w każdym zespole.

Powiązane:

Skip to content