Image default

W dniach 8, 13, 15, 19 marca 2024 r. w Oddziale dla Dzieci gościliśmy cztery grupy maluszków z lubaczowskich przedszkoli na warsztatach czytelniczych poświęconych opowiadaniu Doroty Bełtkiewicz pt. „Ogród dobrych słów”.

Główna bohaterka opowiadania to mądra i dobra czarodziejka Parolla, która przed swoim domkiem hodowała w ogródku kwiaty dobrych zwrotów, a kwiaty te rozkwitały tylko wtedy, gdy ludzie używali pięknych słów.

Po wysłuchaniu tej metaforycznej bajki i po przeprowadzonej pogadance okazało się, że nasze małe Motyle z Wesołej Trójeczki, Leśne Duszki i Smerfy z Przedszkola nr 2 oraz Chochliki z Przedszkola nr 1 znają wiele mądrych, dobrych i ciepłych słów m.in. PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ, KOCHAM CIĘ, DOBRZE, ŻE JESTEŚ, POTRZEBUJĘ CIĘ, a zabawa integracyjna w podawanie i otrzymywanie kwiatka w sposób delikatny, elegancki i pełen empatii tylko pomogła przedszkolakom utrwalić te piękne zwroty.

Wspólnie doszliśmy do wniosku, że przez brzydkie słowa świat staje się smutny, relacje międzyludzkie więdną jak kwiatki w ogródku Parolli, natomiast dobre słowa naprawdę mają magiczną moc i wracają do nas ze zdwojoną siłą, dlatego nie warto na nich oszczędzać, trzeba być ROZRZUTNYM!

Powiązane:

Skip to content