Image default
Konkursy Warsztaty

Warsztaty oraz podsumowanie konkursu „Najlepszy Czytelnik 2022”

Dziennikarka, pisarka, trenerka coachingu, specjalista ds. promocji i reklamy Księgarni Nova oraz pielęgniarka – Pani Beata Krawiec przeprowadziła w dniu dzisiejszym warsztaty dla uczniów klasy czwartej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie.

Tematem spotkania była „Historia rozwoju pisma”, którą Pani Bata ciekawie połączyła z rolą czytania książek. Na początku zapoznaliśmy się z historią pisma węzełkowego, klinowego, sumeryjskiego oraz hieroglifów, zobaczyliśmy tabliczki przywiezione z Iraku, które każdy uczestnik mógł sam dotknąć. Nasz gość cały czas podkreślał rolę intelektualnego rozwoju człowieka, bo tylko mądry człowiek potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji, bo tylko kraj mający mądrych obywateli potrafi obronić się od wrogów. Nawiązując do historii naszego kraju, do wojen, które niszczyły inteligencję polską, zachęcała młodych ludzi do czytania i do uczenia się, bo tylko dzięki temu będziemy silni, mądrzy i niezależni. Zajęcia te świetnie współgrały z uroczystością wręczenia nagród osobom, które w 2022 roku bardzo dużo czytały. Wzorem lat ubiegłych nagrodziliśmy je w trzech kategoriach wiekowych:

  • od 1 – 6 roku życia: Amelia Drapała, Paweł Łepcio, Wojciech Głaz,
  • od 7 – 10 roku życia: Ignacy Świstowicz, Karolina Świstowicz, Karolina Sopel, Dorian Kurek,
  • od 11 – 16 roku życia: Amelia Konopka, Kamil Bernacki.

Serdecznie dziękujemy Pani Beacie za kreatywne warsztaty oraz wręczenie nagród, a laureatom gratulujemy i zapraszamy do dalszego rozwijania zamiłowania do książek i do odwiedzania naszej biblioteki.

Powiązane:

Skip to content