Czytelnia dla Dorosłych Minione wydarzenia

„Polska, żydowska i francuska Rawa Ruska” – wykład Tomasza Kuby Kozłowskiego

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział Lubaczów oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie zapraszają na wykład i prezentację Tomasza Kuby Kozłowskiego pt. „Polska, żydowska i francuska Rawa Ruska”, który odbędzie się 16 września 2022 r. (piątek) o godz. 17:30.

Tomasz Kuba Kozłowski jest pracownikiem Domu Spotkań z Historią w Warszawie i koordynatorem programu „Warszawska Inicjatywa Kresowa”, którego celem jest  wszechstronna popularyzacja wiedzy o historycznym i kulturowym dziedzictwie Ziem Wschodnich I i II Rzeczypospolitej. Prelegent jest także autorem szeregu publikacji dotyczących migracji i uchodźców, historii harcerstwa, dziedzictwa Kresów.

Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie dofinansowane jest ze środków pochodzących z budżetu Miasta Lubaczowa. Zadanie realizowane jest z zakresu podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.