Ślady życia: wiersze zebrane”, to najnowszy tomik poezji Marty Gduli-Żukowicz, którego promocja odbyła się w dniu 9 września 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie.

Marta Gdula-Żukowicz ur. w Leżajsku, lata młodzieńcze spędziła w Lubaczowie. Absolwentka Wydziału Metalurgii AGH w Krakowie oraz Studiów podyplomowych z Informatyki. Obecnie mieszka w Stalowej Woli. Jest laureatką ogólnopolskich i regionalnych konkursów literackich.  Jej wiersze ukazały się między innymi w almanachach wydawanych z okazji corocznych spotkań poetów, organizowanych przez przemyskie Centrum Kultury.

Było to kolejne spotkanie z autorką. Po raz pierwszy gościła w MBP w 2014 r. i prezentowała wspomnienia zawarte w książkach „Peregrynacje pamięci – lubaczowskie ćwierćwiecze” i „Peregrynacje pamięci – przedwojenny i powojenny Leżajsk”.

Tym razem promowała najnowszy tomik poezji „Ślady życia: wiersze zebrane” wydany przez Stowarzyszenie Literackie Witryna w Stalowej Woli. Zbiorek ten oprócz nowych wierszy zawiera utwory publikowane we wcześniejszym tomiku tworząc tytułowe ślady życia.

Wiersze autorki powstają z potrzeby serca, z wrażliwością utrwala w nich chwile, sytuacje, napotkane na swojej drodze życiowej. W wieku 17 lat napisała swój pierwszy wiersz.
Zawsze kochała poezję, fascynowała się m. in. takimi poetami jak Julian Tuwim, Maria Jasnorzewska-Pawlikowska, Ludwik Jerzy Kern oraz Ewą Demarczyk i Markiem Grechutą.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupu najnowszego tomiku poezji wraz z autografem autorki. Wieczór upłynął w ciepłej, miłej atmosferze.