W ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Wypożyczalni dla Dorosłych w środę 10 maja odbyło się spotkanie z Katarzyną Stoparczyk – dziennikarką, autorką książek oraz reżyserką spektakli teatralnych.

Katarzyna Stoparczyk stworzyła kultową radiową audycję „Dzieci wiedzą lepiej”oraz współtworzyła format telewizyjny „Duże Dzieci”. Uhonorowana Nagrodą Safony za odwagę pomagania dzieciom i propagowania mądrości dzieci, Odznaką Honorową Rzecznika Praw Dziecka za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka, tytułem Mistrz Mowy Polskiej Vox Populi.

Podczas spotkania z czytelnikami Katarzyna Stoparczyk podzieliła się swoimi doświadczeniami wieloletniej pracy z dziećmi podczas różnych projektów. Opowiedziała również o najnowszej kampanii „Dajcie nam głos!!! Kasia Stoparczyk i dzieci”. Projekcie, w którym autorka oddaje głos dzieciom, by przekazały światu to, co dla nich najistotniejsze w dobrych relacjach z dorosłymi.

Czytelnicy lubaczowskiej biblioteki wysłuchali także anegdot dotyczących bohaterów ostatniej książki autorki, w której znalazły się rozmowy z ludźmi ze świata kultury, sportu, nauki i sztuki. Swoją najnowszą książkę Katarzyna Stoparczyk poświęciła tym razem dorosłym rozmówcom.

Jak sama mówi inspiracją do napisana książki, były wywiady przeprowadzane w autorskiej audycji Myślidziecka 3/5/7, której gośćmi byli m.in. Franciszek Pieczka, Martyna Wojciechowska, Jerzy Pilch czy Kamil Stoch. Naszym czytelnikom zdradziła, co działo się za kulisami powstawania audycji oraz które z rozmów były dla niej najważniejsze, a także czego nauczyła się od swoich rozmówców.

Spotkanie dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego