Image default

W dniach 18, 20 i 21 czerwca 2024 r. w Oddziale dla Dzieci razem z grupą Smerfolandia z Miejskiego Przedszkola nr 3 „Wesoła Trójeczka” w Lubaczowie, przedszkolakami z Magicznego Zakątka w Lubaczowie oraz ze Smerfami z Miejskiego Przedszkola nr 2 „Tęczowe Przedszkole” w Lubaczowie obchodziliśmy Światowy Dzień Smerfa, który przypada na dzień urodzin Peyo, twórcy SMERFÓW – 25 czerwca.

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przedszkolaki wysłuchały jednej z wielu smerfastycznie ciekawych opowieści o niebieskich stworkach pt. „Długi sen Śpiocha”.

Nasi młodzi czytelnicy poznali kilka ciekawostek o tych niezwykłych istotach zamieszkujących magiczny las, rozwiązywali quiz „Co wiem o smerfach”, bezbłędnie odgadywali, do którego bohatera należy dany przedmiot np. lusterko – Laluś, przechodzili przez „Tunel Śmiechu”, szukali smerfów ukrytych na półkach między książkami, trafnie tłumaczyli smerfne zwroty i powiedzonka np. „Smerfnij i przysmerfuj mi trochę smerfnego soku”, a nawet ucięli sobie krótką drzemkę m.in. kołysząc dłonie na brzuszkach.

W związku z tym, że każdy smerf ma unikalnych charakter i umiejętności, postanowiliśmy sprawdzić, do którego bohatera jest nam najbliżej. Odpowiedź na pytanie, kim bylibyście w smerfnym świecie oraz krótka pogadanka pozwoliły nam lepiej poznać się nawzajem. Okazało się, że wśród nas byli: Ważniak, Osiłek, Papa Smerf, Maruda, Smerfetka, a nawet Gargamel.

Na zakończenie spotkania maluchy kolorowały obrazki, na których królował kolor niebieski.

Ty był smerfastycznie spędzony czas.

Powiązane:

Skip to content