Image default

„William” autorstwa Elizabeth Strout to książka, która porusza prostotą i głębią. Strout, znana ze swojego subtelnego, ale intensywnego stylu pisania, ponownie wprowadza czytelników w świat ludzkich emocji, relacji i codziennych zmagań.

 

„William” opowiada historię Lucy Barton, znanej już z wcześniejszych powieści Strout, i jej byłego męża, Williama Gerhardta. Książka skupia się na skomplikowanej relacji bohaterów po rozwodzie. Strout przedstawia ich wspólne życie oraz indywidualne ścieżki w sposób niezwykle realistyczny i wzruszający, ukazując zarówno momenty pełne ciepła, jak i te naznaczone bólem.

Elizabeth Strout wyróżnia dar obserwacji i opisywania codziennych sytuacji w sposób, który sprawia, że stają się wyjątkowe. Jej styl jest prosty, dialogi naturalne, a jednocześnie pełne znaczenia. Narracja w „Williamie” płynie spokojnie, ale niesie ze sobą potężny ładunek emocjonalny.

Powieść porusza tematy związane z miłością, stratą, przebaczeniem i akceptacją, sprawiając, że każdy z czytelników odnajdzie w książce coś dla siebie. „William” na pewno będzie dobrą wakacyjną lekturą.

Wszystkim Czytelnikom życzymy udanych wakacji i wielu wspaniałych podróży z książką.

 

 

Powiązane:

Skip to content