Image default

W piątek 29 lipca w Czytelni pod chmurką przy MBP w Lubaczowie odbyła się kolejna edycja akcji „KsięgoZbiór”- ogólnopolskiej inicjatywy, polegającej na cichym czytaniu w przestrzeni publicznej.

Udział w wydarzeniu wzięli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Lubaczowie oraz bibliotekarze i czytelnicy naszej biblioteki, którzy w przestrzeni zielonej czytelni, czytali przyniesione przez siebie lektury oraz dyskutowali o ulubionych książkach. Akcja KsięgoZbiór ma na celu popularyzację literatury, promocję czytelnictwa i jest jednym z działań realizowanych w ramach projektu „Czytam więc jestem”. Tegoroczna edycja organizowana jest w ramach Podkarpackich Inicjatyw Lokalnych i realizowana przez Dyskusyjny Klub Książki w Lubaczowie działający w MBP w Lubaczowie, we współpracy z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich o/Lubaczów.

Inicjatywa pod nazwą „Czytam więc jestem” realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023 dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: „Fundacja Przestrzeń Lokalna”, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej, Stowarzyszenie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”.

Powiązane:

Skip to content