Image default

Dyskusyjny Klub Książki w Lubaczowie, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich o/Lubaczów oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie zapraszają do udziału w akcji „Księgozbiór”. Wszystkich miłośników książek zapraszamy 29 lipca (piątek) na godz. 10:00 do udziału w akcji KsięgoZbiór – ogólnopolskiej inicjatywie, polegającej na cichym czytaniu w przestrzeni publicznej.

Na wspólne czytanie zapraszamy do Czytelni pod Chmurką działającej przy MBP w Lubaczowie, gdzie na chętnych czekać będą książki oraz wygodne leżaki. Zachęcamy do zabrania ze sobą własnej lektury i spędzenia tego czasu w naszej zielonej czytelni. Tegoroczna akcja „KsięgoZbiór” organizowana jest w ramach Podkarpackich Inicjatyw Lokalnych i realizowana jest przez Dyskusyjny Klub Książki w Lubaczowie działający w MBP w Lubaczowie, we współpracy z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich o/Lubaczów. KsięgoZbiór jest jednym z działań realizowanych w ramach projektu „Czytam więc jestem”. W ramach przyznanego grantu DKK w Lubaczowie zrealizuje szereg działań promujących czytelnictwo, m.in. wspomniany KsięgoZbiór, wieczór promujący poezję kresową oraz twórczość lokalnych poetów. Do udziału w inicjatywie zachęcać będziemy także obywateli Ukrainy, którzy pozostają w Lubaczowie i którzy podzielą się z nami twórczością rodzimych poetów. Ponadto DKK w ramach zadania zrealizuje film promujący czytelnictwo oraz zorganizuje wyjazd do Lublina.

Wszystkich miłośników książek zachęcamy do udziału w wydarzeniach realizowanych przez DKK i współorganizatorów.

Inicjatywa pod nazwą „Czytam więc jestem” realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023 dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: „Fundacja Przestrzeń Lokalna”, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej, Stowarzyszenie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”.

Powiązane:

Skip to content