Image default

14 maja, w przeddzień premiery kolejnej książki pt. „Korowód”, gościem naszej Biblioteki był Jakub Małecki, osoba wyjątkowa, autor wielu opowiadań i powieści, m.in. „Dygot”, „Rdza”, „Sąsiednie kolory” czy „Święto ognia”, na podstawie której został nakręcony film.

Jakub Małecki to niewątpliwie jeden z najlepszych pisarzy młodego pokolenia, niezwykle utalentowany, który w subtelny sposób potrafi przelać na papier najdelikatniejsze z uczuć. Jego książki wzbudzają emocje i zmuszają czytelnika do intelektualnego zaangażowania, poruszają trudne tematy i oswajają z nimi.

Podczas spotkania opowiedział czytelnikom o swojej drodze zawodowej (jak z ekonomisty i bankowca stał się pisarzem), o napisanych książkach i historiach ich powstawania, swoich inspiracjach. Jest tradycjonalistą, który kocha czytać książki w wersji tradycyjnej. Posiada sporą bibliotekę i mnóstwo przeczytanych książek na swoim koncie. Opowiedział także o swoich młodzieńczych doświadczeniach przychodzenia do biblioteki i kontaktach z bibliotekarzami, w stosunku do których wyraził swoją wdzięczność w książce „Sąsiednie kolory”. Kuba Małecki jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Najbardziej wartościowe jednak pozostają dla Niego te, które pochodzą bezpośrednio od czytelników.

Spotkanie z Kubą Małeckim było nagrodą za aktywność DKK w Lubaczowie, którego moderatorem jest Katarzyna Żukowicz – Kustosz w Wypożyczalni dla Dorosłych i zostało dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki.

Powiązane:

Skip to content