Dyskusyjny Klub Książki Wypożyczalnia dla Dorosłych

Dyskusyjny Klub Książki w Lubaczowie nagrodzony w konkursie „Ożywione okładki – żywe historie”

Miło nam poinformować, że Dyskusyjny Klub Książki w Lubaczowie został nagrodzony w konkursie fotograficznym organizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie w ramach projektu DKK Instytutu Książki.

Konkurs skierowany był do moderatorów i członków Dyskusyjnych Klubów Książki na terenie województwa podkarpackiego. Konkurs polegał na oryginalnej interpretacji fabuły książki, jej fragmentu lub tytułu za pomocą fotografii.

Komisja konkursowa w składzie:

1. Bernadeta Szczypta, dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów – Przewodnicząca,

2. Wiktor Janusz, inspektor w Referacie Promocji Urzędu Miasta w Przeworsku – Członek,

3. Bogdan Szczupaj, specjalista fotograf w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa – Członek,

dokonała oceny merytorycznej 21 prac zakwalifikowanych do konkursu fotograficznego, wzięła pod uwagę takie kryteria jak: pomysłowość, zaangażowanie klubowiczów DKK, oryginalność pracy, jakość i staranność wykonania.

Jury uzgodniło werdykt i zdecydowało przyznać trzy równorzędne nagrody w formie bonów na profesjonalną sesję fotograficzną, które otrzymują:

· DKK dla dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie za zdjęcie „Izbica, Izbica!”

· DKK dla dorosłych w SOK Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Nowej Dębie za zdjęcie „Soledad znaczy samotność”

· DKK dla dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nisku za zdjęcie „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej”

Laureatom konkursu zostaną wręczone bony podarunkowe wraz z dyplomami podczas „Gali DKK” w dniu 13.10.2023 r. w Rzeszowie.

Prezentujemy konkursową fotografię, naszą interpretację książki Rafała Hetmana „Izbica, Izbica”