Image default

W czwartek 22 lutego w bibliotece gościliśmy poetę Leszka Wójcika, który lubaczowskiej publiczności zaprezentował swój bogaty dorobek literacki.

W Wypożyczalni dla Dorosłych poeta promował swój najnowszy tomik „Między innymi”. Spotkanie było okazją do bliższego poznania autora, który urodził się w Krakowie, gdzie przez prawie trzydzieści lat uczył geografii. Obecnie jest przewodnikiem, pilotem wycieczek i copywriterem. Z Lubaczowem połączyła go miłość do kobiety, tu mieszka od kilku lat.

Pierwsze próby pisarskie miały miejsce już w liceum, poważny debiut poetycki odbył się na łamach „Życia Literackiego” w grudniu 1988 roku. Od tamtej pory, wiersze naszego gościa ukazały się w ponad pięćdziesięciu antologiach i almanachach, drukowały je m.in. „Odra”, „Twórczość”, „Metafora”.

Talenty literackie Leszka Wójcika zostały docenione przez szerokie grono czytelników i krytyków. Zdobywał laury w kilkudziesięciu konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Naszej publiczności dał się poznać jako wrażliwy obserwator życia, oszczędny w słowach, bogaty w wyrazie.

Zachęcamy do lektury wierszy Leszka Wójcika. W zbiorach MBP znajdują się najnowsze tomiki poety.

Powiązane:

Skip to content