Dzisiaj (22 lutego) w naszej bibliotece razem z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Lubaczowie świętowaliśmy Światowy Dzień Kota.

Chodzą własnymi drogami, mają trzy powieki, siedem, a nawet dziewięć żyć, rozpoznają tylko kolor niebieski i żółty, łapią gryzonie, są dostojne, tajemnicze, pamiętliwe, szare, bure, w paski… – to koty, kotki, kiciusie, kocurki, kociaki. 17 lutego te niesamowite zwierzaki mają swoje święto, które w Polsce obchodzone jest od 2006 roku i z roku na rok staje się coraz bardziej popularne.

Z tej okazji przedszkolaki z dwóch grup SMERFOLANDIA i MISIOLANDIA wysłuchały bajki o ciekawskim kotku Puszku, który zawsze ma ochotę na zabawę. Dzieci poznały kilka ciekawostek na temat kotów, odgadywały zagadki, wcielały się w postać kotka, który pije mleko, zwija się w kłębek, wspina po drabinie, głośno miauczy, przeciąga się i wygina grzbiet. Maluszki również chętni dzieliły się historiami o swoich puszystych pupilach. Tego dnia w bibliotece było bardzo gwarno i wesoło.

Zwierzęta tak samo, jak ludzie odczuwają różne emocje, potrzebują opieki, schronienia, poczucia bezpieczeństwa i miłości, dlatego zadbajmy o to, by każde żyjątko mogło liczyć na szczęśliwy los.