Dyskusyjny Klub Książki w Lubaczowie, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich o/Lubaczów oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie zapraszają na Wieczór poezji w ramach projektu „Czytam więc jestem”

Podczas wieczoru swoje wiersze zaprezentuje poeta Jarosław Szczęsny-Binkowski.

Jarosław Szczęsny Binkowski ur. 17.02.1966 r. w Łodzi. W latach 80-tych studiował teologię, zaczął pisać pierwsze wiersze. Pod koniec lat 90-tych wyjeżdża do Mielna, gdzie dużo pisze. Od 2001 r. w Krakowie. W 2003 r. zadebiutował tomikiem wierszy /Radharani i inne/ w Jamie Michalika. Publikował mn. in. w almanachach Nocy Poetów oraz Proza, proza, proza /Związek Literatów Polskich/. Czytał swoje wiersze w Radiu Kraków, Radiu Alfa i Radiu Art. Jego wiersze były także czytane przez wieloletnią prezenterkę Telewizji Kraków Bożenę Górnicką vel Toporek i krakowskiego aktora Krzysztofa Góreckiego.

Poeta dużo podróżował po Polsce i Europie wraz z żoną/Wielka Brytania – Londyn, Brighton, Cambridge i Hiszpania- Barcelona.
Poezję Jarosława Szczęsnego Binkowskiego śpiewały Ilona Bylica i Natalia Shterner Dekanienko z Dniepropietrowska. Oprawę muzyczną do jego wierszy stworzyła Japonka Mayumi Fukutomi.
Poeta ma na koncie ponad 20 tomików wierszy. Występował mn. in. w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami, w Stowarzyszeniu Absolwentów UJ w krakowskim Collegium Iuridicum, na Forum Kultury w Krakowie, w Lanckoronie, Busku-Zdroju, Lubaczowie, Darłowie. Niektóre wiersze poety przetłumaczyła na język angielski pani Wiesna Mond. Odrębną pasją poety jest malowanie. Miał swój wernisaż w Lanckoronie.

W programie także premiera filmiku „Czytam więc jestem”, recytacja wierszy ukraińskich poetów oraz wspólne biesiadowanie przy ognisku.

Zapraszamy w piątek 26 sierpnia o godz. 17:00, MBP w Lubaczowie.

Inicjatywa pod nazwą „Czytam więc jestem” realizowana jest w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Przestrzeń Lokalna, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie LGD „TRYGON – Rozwój i Innowacja”.