Image default

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie zaprasza na spotkanie autorskie i promocję tomiku poezji „Ślady życia: wiersze zebrane” Marty Gduli-Żukowicz, które odbędą się 9 września 2022 r. o godz. 17:00 w MBP w Lubaczowie.

Marta Gdula-Żukowicz ur. w Leżajsku, lata młodzieńcze spędziła w Lubaczowie. Absolwentka Wydz. Metalurgii AGH w Krakowie oraz Studiów Podyplomowych z Informatyki ukończonych również na macierzystej uczelni. Od 1973 mieszka w Stalowej Woli, gdzie do przejścia na emeryturę pracowała w Zakładzie Informatyki KP HSW jako projektant systemów komputerowych.

Pisze wiersze i prozę wspomnieniową. Jej utwory ukazywały się w prasie lokalnej województwa podkarpackiego oraz w wydawanym w Kijowie polskojęzycznym kwartalniku „Krynica” oraz w almanachach: „Spojrzenia” wydawanych przez SL „Witryna”, almanachach wydawanych z okazji organizowanych przez CK w Przemyślu Dorocznych Spotkań Poetów i w almanachu „Metafora Współczesności” wydanym w 2019 roku przez Międzynarodową Grupę Literacko-Artystyczną „Kwadrat”. Jest również laureatką ogólnopolskich i regionalnych konkursów literackich w dziedzinie poezji oraz prozy wspomnieniowej i dzienników.

W 2008 roku opublikowała tomik poezji „Uładzić rzeczywistość”, a w 2014 wspomnieniową dylogię „Peregrynacje pamięci” („Przedwojenny i powojenny Leżajsk” oraz „Lubaczowskie ćwierćwiecze”), którą w roku 2015 nominowano do stalowowolskiej nagrody literackiej „Gałązka Sosny”. W roku 2020 ukazał się jej kolejny tomik poezji „Ślady życia” za który otrzymała w 2021 roku nagrodę „Gałązka Sosny” oraz Nagrodę Honorową Zarządu Oddziału ZLP w Rzeszowie.

W latach 2010-2014 pełniła funkcję prezesa stalowowolskiego Stowarzyszenia Literackiego „Witryna”. Od 2012 roku uczestniczy również w pracach jury Podkarpackiego Konkursu Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”, organizowanego dla młodzieży przez Zespół Szkół w Jeżowem.

Zapraszamy!

Powiązane:

Skip to content