Image default

W dniach 6-13 sierpnia w Horyńcu-Zdroju oraz Lubyczy Królewskiej odbył się Horyniec-Zdrój ART FESTIWAL. Członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki w Lubaczowie wzięły udział w licznych wydarzeniach zorganizowanych w ramach festiwalu.

W dniu otwarcia festiwalu członkinie DKK uczestniczyły w spotkaniu z Mają Komorowską i Łukaszem Borkowskim. W spektaklu pod tytułem „Podszyci wielkim wiatrem” aktorzy zaprezentowali wiersze oraz fragmenty listów Wisławy Szymborskiej.

Festiwal był również okazją do spotkania z pisarką Ulą Ryciak, autorką takich książek jak „Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów”, „Poławiaczki pereł”, czy „Niemoralna. Kalina.” Na festiwalu autorka promowała swoją najnowszą książkę „Światłoczuła kadry z życia Zofii Chomętowskiej”.

W ramach festiwalu oprócz spektakli teatralnych i spotkań z pisarzami Członkinie DKK uczestniczyły w koncertach. Na scenie amfiteatru w Horyńcu-Zdroju gościł m.in. Leszek Kułakowski Quartet z programem „Love songs” oraz pianista i wokalista Krzysztof Antkowiak.

Art Festiwal w Horyńcu-Zdroju obfitował w różnorodne, ciekawe i inspirujące wydarzenia artystyczne. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.

Naszych Czytelników zapraszamy już dziś do odkrywania twórczości tegorocznych gości festiwalu: Uli Ryciak, Ewy Pluty i Roberta Gmiterka, których książki znajdują się w księgozbiorze MBP w Lubaczowie.

Powiązane:

Skip to content