Image default

W czwartek 3 sierpnia Klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki w Lubaczowie wspólnie z Członkami Klubu Seniora w Lubaczowie wzięli udział w IX edycji festiwalu literackiego w Szczebrzeszynie.

Tegoroczna edycja Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie odbywa się w dniach 30 lipca – 5 sierpnia pod hasłem „Cała nadzieja w literaturze”, a patronem wydarzenia jest Sławomir Mrożek, którego dziesiąta rocznica śmierci przypada 15 sierpnia bieżącego roku.

Podczas festiwalu członkowie DKK w Lubaczowie uczestniczyli w spotkaniach autorskich z taki mi pisarzami jak Eugenia Kuzniecowa, Kristina Sabaliauskaite, Grażyna Plebanek, Sylwia Stano, Katarzyna Stoparczyk, Michał Rusinek.

Klubowicze wybrali się także na spacer historyczno-literacki „Powrót do korzeni – Wzgórze Zamkowe i nie tylko…” podczas którego poznali historię i zabytki Szczebrzeszyna.

Festiwal był dla Klubowiczów kolejną okazją do dyskusji o książkach i spotkań z ulubionymi autorami. Wszystkim Czytelnikom serdecznie polecamy udział w festiwalowych wydarzeniach, na które obok spotkań z pisarzami składają się również koncerty, spektakle oraz warsztaty dla najmłodszych czytelników dzieci i młodzieży.

Powiązane:

Skip to content