Image default
Oddział dla Dzieci Warsztaty

Spotkanie z Beatą Krawiec w ramach cyklu spotkań Tygodnia Bibliotek

Dzisiaj (13 maja) naszą bibliotekę odwiedziła pani Beata Krawiec – animator kultury, specjalista ds. promocji Księgarni Nova, dziennikarka, a przede wszystkim osoba umiejąca bez pędzli, farb i brudzenia się malować świat na energetyczne barwy. Nasz gość spotkał się w ten poniedziałkowy poranek z uczniami klas drugich Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaczowie.

Spotkania z panią Beatą są dla dzieci zawsze pełnymi śmiechu, zabawy, niespodzianek i ekspresji edukacyjnymi lekcjami, których wspólnym mianownikiem są KSIĄŻKI, czyli wiedza, zabawa, wyobraźnia, podróż…

Tym razem nasz gość spotkanie rozpoczął historią Czerwonego Kapturka. Chętni uczniowie zaproszeni zostali do odegrania ról w przygotowanym na podstawie książki Wiesława Drabika teatrzyku. Dzieci przebrane w kostiumy i zaopatrzone w rekwizyty fantastycznie wcieliły się w role postaci z baśni (Czerwonego Kapturka, wilka, babci, gajowego). Śmieszny i zupełnie odmienny tekst niż znamy, wprowadził w dobry humor nawet największych smutasów.

W drugiej części spotkania dzieci wysłuchały legendy o Stanisławie Stadnickim, zwanym Diabłem Łańcuckim, a na zakończenie była wielka „Awantura na podwórku”, którą wywołał Wiesław Drabik.

Serdecznie dziękujemy pani Beatce za moc emocji, a dzieci zapraszamy na kolejne wydarzenia.

Powiązane:

Skip to content