Image default

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki zorganizowaliśmy w naszej bibliotece warsztaty dla trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie.

International Dot Day jest obchodzone na całym świecie 15 września. Jest to święto kreatywności, odwagi i odkrywania talentów, które są w każdym z nas. Zajęcia przeprowadzono na podstawie książki amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla najmłodszych Petera Reynoldsa pod tytułem „Kropka”.

Wydana w 2003 roku pod tytułem „The Dot”, została przetłumaczona na ponad 20 języków i wydana alfabetem Braille’a. W Polsce ukazała się w 2017 roku. Opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w swoje możliwości. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z tekstem książki, poznali związki frazeologiczne ze słowem kropka, a następnie tworzyli kropkowe dzieła sztuki.

Następnie uczniowie odgadywali krótkie rymowane zgadywanki, których bohaterką była oczywiście kropka. Zagadki uświadomiły im, że w naszym otoczeniu jest wiele kropek, których na co dzień nie zauważamy.

Powiązane:

Skip to content