Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie zaprasza na spotkanie autorskie z Magdaleną Mosiężną-Grata, które odbędzie się 21 października o godz. 17:00 w Wypożyczalni dla Dorosłych MBP.

Magdalena Mosiężna-Grata urodziła się w 1991 roku w Lubaczowie, wychowała się w Lisich Jamach. Już w dzieciństwie łapała za pióro i próbowała swoich sił w poezji. Debiutowała książką pt. „Maryla i Debora”. W ubiegłym roku ukazała się druga część publikacji – „Cień Debory”. Jej bohaterowie w realiach tworzącej się Polski Ludowej będą skazani na nieustanne rozliczanie przeszłości, nie tylko własnej, ale też przyjaciół i znajomych. Będą konfrontować się z nowymi wyzwaniami: okaleczeniami ciał i dusz, polityką nowej władzy, pamięcią. Będą podejmować trudy dnia codziennego, kłopotów mieszkaniowych, wychowania dzieci, wystawienia na próby lojalności – w małżeństwach i przyjaźniach. Którzy z nich przeżyją? Dla kogo teraźniejszość pokoju okaże się trudniejsza niż wojenna przeszłość? Kogo będzie jeszcze stać na miłość i wierność?

Zapraszamy!