English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Dyskusyjny Klub Książki, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Spotkanie autorskie z Robertem Gmiterkiem

W środę 27 kwietnia w Wypożyczalni dla Dorosłych odbyło się spotkanie z Robertem Gmiterkiem-poetą, pisarzem, fotografem. Autor pochodzący z Narola zabrał zgromadzoną publiczność w podróż po Roztoczu. Wspólne odkrywanie tej niezwykłej krainy geograficznej i mitycznej, możliwe było dzięki wielowątkowej oraz metaforycznej twórczości autora, który jest uważnym obserwatorem i słuchaczem otaczającego go świata.

Robert Gmiterek zaprezentował fragmenty swojej twórczości, odnosząc się do miejsc i wydarzeń mających rzeczywiste odwzorowanie w środowisku geograficznym, przyrodniczym oraz historycznym. Wspólnie odwiedziliśmy wiele miejsc na Roztoczu tj. Płazów, Kniazie, Bełżec, Huta Kryształowa czy Radruż. Była to jednak podróż niezwykła, która pozwoliła na nowo odkryć miejsca doskonale znane i eksplorowane, ale już z innej osobistej, metaforycznej perspektywy. Twórczość autora pokazuje i pozwala na poszukiwanie coraz to nowych dróg wiodących pod podszewkę świata, którego centrum stanowi Roztocze.

Naszych Czytelników zachęcamy do zapoznania się z twórczością autora, która jest wyjątkowym spotkaniem z przenikającymi się światami, historiami i wydarzeniami. To podróż do źródeł rzek i słów, pełna metafor, fotografii i literackich tropów. Podróż przez jednoczesność wszystkich możliwych czasów i ludzi. Przez siedem mitycznych kręgów Roztocza. To wreszcie najważniejsza, duchowa podróż w głąb siebie.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

Narzędzia dostępności