Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja od 1985 roku. Święto, które zainicjowało Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek.

Tydzień Bibliotek to czas, w którym książnice wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników poprzez organizację wielu wydarzeń: spotkań, konferencji czy warsztatów. W tym roku Tydzień Bibliotek odbywa się pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”, bo – jak mówi Grażyna Piskorz, wicedyrektor Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu i odnosi się do biblioteki jako mikro i makrokosmosu jednocześnie. Z jednej strony książnica to swoista oaza w mieście, mały jego fragment, zaledwie punkt, z drugiej strony – drzwi do Universum.

Wystarczy wejść – i można być tu, a zarazem wszędzie.

Drogie Bibliotekarki i Drodzy Bibliotekarze! W dniu Waszego święta życzymy ciągłych fascynacji literaturą, życia jak w najpiękniejszych romansach, przygód jak w ulubionych bajkach, pomysłów i kreatywności jak u bohaterów najlepszych powieści sensacyjnych.

Życzymy, byście miłością do książek zarażali kolejne pokolenia czytelników, a biblioteka była miejscem, w którym ciekawie i mądrze spędza się czas, do której przychodzi się z przyjemnością i odnajduje cały świat w jednym miejscu.

Naszym Czytelnikom życzymy ciekawych nowości wydawniczych, możliwości korzystania z wielu atrakcji dostępnych w Bibliotekach oraz cierpliwych i życzliwych Bibliotekarzy.

Wszystkiego dobrego!!!