Image default
Oddział dla Dzieci

Zaczarowany świat bajek – dwa spotkania z bohaterami książek

W dniu 14 maja grupa Smerfolandia z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Lubaczowie i Leśne Duszki z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Lubaczowie dowiedziały się, czy pomysłowa kura Adela, bohaterka książek Joanny Krzyżanek i niezbyt rozgarnięty kot Tom z bajki Tom i Jerry to duet (nie)doskonały.

Z racji trwającego Tygodnia Bibliotek najmłodsi wysłuchali krótkiego opowiadania pt. „Kura i nakrętki”. Ta pełna humoru opowieść zachwyciła naszych małych czytelników. Dzieci poznały zabawę o nazwie „skacząca nakrętka”, dowiedziały się, że z nakrętek można zrobić dywanik w stokrotki, nocnik, naczynka na nasionka, nakrycie głowy, a nawet rakietę, polecieć na księżyc i spotkać tam nakrętkowego ufoludka.

Zabawki z odpadów tj. plastikowe nakrętki, rolki po papierze toaletowym, wytłaczanki po jajkach i wiele innych dają szansę na kreatywne wykorzystanie zużytych przedmiotów i pomagają w ograniczaniu ilości śmieci, dlatego zamiast wyrzucać niektóre odpady, dzieci postanowiły tak jak bohaterka książki dawać drugie życie śmieciom. Okazuje się, że dobrze bawiąc się, można dbać o planetę.

Nasi milusińscy odgadując krótkie zagadki, wykazali się ogromną wiedzą na temat bohaterów ulubionych bajek. Na zakończenie wspólnie kolorowaliśmy kota i kurę.

To był szczególny dzień pełen wrażeń.

Bohaterowie bajek dotarli do MBP w Lubaczowie dzięki uprzejmości FH „EXLIBRIS” z Podgórskiej Woli i F.H.U.P. MASTER z Lubaczowa.

Powiązane:

Skip to content