Kontynuując działania tegorocznego Tygodnia Bibliotek zaprosiliśmy w dniu 12 maja 2023 r. do naszej biblioteki niesamowitą osobę, specjalistkę ds. promocji i reklamy księgarni Nova – Panią Beatę Krawiec.

Jak długo rozkłada się reklamówka?  jak długo puszka?  czy szkoło rozkłada się w ogóle? ile wody zużywa się myjąc zęby? – to tylko niektóre z pytań, na które odpowiadała Pani Beata trzecioklasistom ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie. Uczniowie dowiedzieli się też, jak dbać o przyrodę i czym jest ekologia. Pani Beata na podstawie przykładów pokazała, jak na co dzień oszczędzać wodę, prąd oraz szanować środowisko. Opowiedziała, w jaki sposób segregacja śmieci pomaga troszczyć się o szybko kurczące się zasoby naturalne. Zaprezentowała szklaną kulę z cewką Tesli, przy pomocy której dzieci mogły zobaczyć przebieg prądu.

Nasz gość szybko nawiązał kontakt z uczniami, aktywnie wciągając ich do uczestnictwa w zajęciach. Dzieci brały udział w scenkach, które przybliżały im ekologiczne tematy. Jej żywiołowe usposobienie oraz szeroka wiedza sprawiły, że dzieci miło i pożytecznie spędziły czas, zgłębiając wiedzę o ochronie środowiska.