Miło nam poinformować, że Dyskusyjny Klub Książki działający w naszej Bibliotece został nagrodzony za wyróżniającą się działalność w rozpowszechnianiu czytelnictwa przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

W piątek 25 listopada w Hotelu Greń w Rzeszowie odbyło się 15. spotkanie moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki działających na Podkarpaciu. Spotkanie było okazją do podsumowania działalności dyskusyjnych klubów w naszym województwie. W spotkaniu uczestniczyli bibliotekarze ze 118 klubów działających w podkarpackich bibliotekach.

Ważnym momentem spotkania było wręczenie nagród dla „Najlepszych z najlepszych”, czyli klubów najaktywniej działających w 2022 roku.

Wśród trzech nagrodzonych klubów znalazły się: DKK z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie moderatorki Katarzyny Żukowicz. DKK w BP w Rzepedzi moderatorki Danuty Wiktor, DKK z Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu moderatorki Iwony Kubik-Pszenicznej. Wyróżnionym Klubom zostały przekazane czytniki POCKETBOOK Touch Lux 5, a dla klubowiczów nagrodzonych klubów wręczono gadżety (torby) z logotypami DKK.

Nagroda jest dla naszego Klubu szczególnym wyróżnieniem i dalszą motywacją do aktywnego promowania czytelnictwa wśród lokalnej społeczności.

Dyskusyjny Klub Książki działa w naszej Bibliotece od 2013 roku. W tym czasie Klubowiczki spędziły kilkadziesiąt godzin, czytając i dyskutując nad książkami. Przeprowadziły działania na rzecz promocji czytelnictwa, realizując dwa programy grantowe oraz zorganizowały kilkanaście spotkań z autorami w ramach działalności w DKK.

Podczas ostatniego spotkania DKK w środę 30 listopada Klubowiczki dyskutowały na temat książki „Taśmy rodzinne” Macieja Marcisza. Książka była okazją do dyskusji na temat budowania i rozpadu relacji rodzinnych oraz próbie radzenia sobie z wszechobecnym konsumpcjonizmem.

Członkiniom DKK przekazane zostały również nagrody w postaci toreb z logotypami DKK. Na zakończenie naszego spotkania wspólnie tworzyłyśmy kartki świąteczne.