Wypożyczalnia dla Dorosłych

Spotkanie autorskie z Magdaleną Mosiężną-Grata

21 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Mosiężną-Grata, autorką książek pt. „Maryla i Debora” oraz „Cień Debory”.

Pisarka pochodzi z Lisich Jam, obecnie mieszka i pracuje w Rzeszowie. Jak sama pisze o sobie „prawniczka z nakazu rozumu, pisarka z wyboru serca”.

Na początku spotkania wysłuchaliśmy fragmentu książki „Cień Debory” Magdaleny Mosiężnej – Graty w interpretacji aktorki Agnieszki Pilaszewskiej, który prezentowany był w Radiowej Dwójce w cyklu „To się czyta”.

W pierwszym tomie książki dowiadujemy się o dziejach kilku warszawskich rodzin w czasach wojny, wyborach żeńsko-męskich, życiu i śmierci, wierności i zdradzie.

Drugi tom książki to kontynuacja losów bohaterów „Maryli i Debory”, którzy przeżyli wojnę i próbują odbudować życie w zniszczonej Warszawie, o nowych nadziejach i trudach odradzającego się życia.

Uczestnikom spotkania autorka opowiedziała jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem, zdradziła kulisy powstawania powieści oraz , że trzeci tom trylogii ukaże się w przyszłym roku.

Książki Pani Magdaleny dostępne są w zbiorach naszej biblioteki. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do ich przeczytania.