Image default
Aktualności

Dziedzictwo Kresów – podziel się wspomnieniami!

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział Lubaczów zaprasza mieszkańców naszego regionu do udziału w projekcie „Dziedzictwo Kresów”. Wspólnie z Towarzystwem zachęcamy mieszkańców do spisywania wspomnień swoich oraz swoich bliskich, którzy pochodzą z Kresów, a którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów rodzinnych.

Wspomnienia opatrzone dokumentacją fotograficzną należy składać do końca lipca 2023 r. w sekretariacie naszej biblioteki. Na kanwie tych wspomnień zostanie przygotowana wystawa „Kresowe wspomnienia” cz. 2 wraz z katalogiem.

Zachęcamy wszystkich, dla których ważne jest budowanie i upowszechnianie wiedzy o Kresach II RP oraz kultywowanie pamięci o losach Polaków zmuszonych do opuszczenia swoich domów rodzinnych do udziału w projekcie.

W ramach zadania „Dziedzictwo Kresów” w miesiącu wrześniu zrealizowana zostanie także dwudniowa konferencja „Fenomen Kresów”, podczas której głos zabiorą prelegenci, znawcy tematyki kresowej. Podczas wydarzenia odbędzie się wernisaż wystawy „Kresowe wspomnienia” cz.2.

Projekt „Dziedzictwo Kresów” realizowany jest w ramach otwartego konkursu ofert „Mecenat kulturalny” i dofinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego

Powiązane:

Skip to content